Dátum: 2014.04.04

Feladó: szupergo

Tárgy: A helyzet változatlan

A helyzet változatlan, mindig mindenki ellen győznünk kell, de ennek magvalósítására kicsi az esély. Tulajdonképpen a tippjáték is értelmét vesztette mert kötelességünk győzelmet várni, ami ha sikerül is, biztosan keserves lesz. Szóval itt gondolkodás nélkül lehet behúzni erre az X-et, nem úgy mint vasárnap. Ott alaposan meg kell fontolni!
Nem tegnap kezdtem meccsre járni és én úgy emlékszem, hogy régebben divat volt az utolsó 10-15 percre beállítani egy fiatalt, hogy edződjön egy kicsit. Most az utolsó 1 percre hoznak be időhúzásként egy "mindegyhogykit". Lassan-lassan így a fiatal hozzászokott ahhoz, hogy pályára lép, megedződött, ha kellett, gond nélkül illeszkedett be a csapatba akár kezdőként is.
Manapság elképzelhetetlen, hogy így legyen. Jó, élet-halál meccseket vívunk, de biztos vagyok benne, ha 3-0-ra vezetnénk holnap a 80. percben, Dávid akkor sem kapna 10 percet sem. Nem értem miért. Az utóbbi években sok játékost kedvetlenített el, hogy indokolatlanul mellőzték őket. Jobb esetben eligazolt, rosszabban egyszerűen elszökött innen. Nem tudunk az értékeinkkel gazdálkodni.
Áprilisban biztosan nem lehet pontot veszítenünk, de talán egyszer egy döntetlen még beleférhet, pl. Debrecenben. Igaz, ehhez az kellene, hogy ugyanekkor a Putnok sportszerűen küzdjön értünk a Létával. Na, erről ennyi elég is...
A REAC nem fog kiesni, de ezt ők még nem vehetik biztosra, ezért nagyon fognak küzdeni, amíg reményük lesz a pontszerzésre. Nehezebb meccs lesz, mint amilyennek a táblázat alapján lennie kellene. De azért bizakodjunk az áprilisi 9+3 pontban, amivel ragadunk a Létára, sőt talán-talán 1 pontra is megközelíthetjük őket. (Nem tudom melyik héten, de már esedékes egy kisebb, nagyobb bukta nekik is.)
Ja, holnap Olaszt köszöntsük, ahogy megérdemli!