Dátum: 2014.09.11

Feladó: szupergo

Tárgy: Nehéz-ségek

Hamar letudom a jót, hogy maradjon hely a rossznak is...
A csapat végre megint (a kupában hagyományosan) jól játszott, főleg az első félidőben. Illés R. szenzációs volt, de szinte mindenki hibátlan volt.
Bővebben Nehézről. Jó érzéke van a góllövéshez, tegnap is szerzett hármat. Vagy hármat meg nem. Pedig kellett volna. Nem vagyok annyira ostoba, hogy ne tudjam nem mehet be minden. De az biztos, hogy Máté igen nagy zavarban van, ha egyedül vezeti a kapusra a labdát.
A legutóbbi bajnokin is kétszer érthetetlenül lelassított ilyen helyzetben, mindkettő ki is maradt persze. Tegnap is volt, hogy 100%-os helyzetben túlcifrázta, sőt az egyik gólja előtt is hibázott, de visszapattant hozzá a kapusról, aztán belőtte.
Szóval az a 3 gólja lehetett volna 5-6 is, ha csak a biztos helyzeteket számolom. Mivel várhatóan ebben az NBIII-ban bőven lesz még neki ilyen 1 az 1 ellen helyzete, szerintem kiemelten kellene gyakorolnia az ilyen helyzetek megoldását. (Biztos vagyok benne, hogy pl. Montvai belőné azokat, csak ugye ő meg nem jut el odáig...) Persze lehet, hogy nem a futballtudás hiányzik, hanem lelki tényezők gátolják, de a gyakorlás során szerezhető annyi önbizalom, hogy ez is megoldódjon.
A 2. félidőben már nem ment annyira, pedig a REAC harcossága ellenére nem sokat mutatott. 1 helyzet és mellé egy ajándékba kapott gól a mérleg, pedig a Középső csoportban vitézkednek. Talán ott gyengégek az ellenfelek.
A cserék nem váltották be a hozzájuk fűzött reményeket, különösen Szabó II. volt teljesen haszontalan, és akkor még finoman fogalmaztam. Ha nem tud javulni, nem kellene erőltetni a játékát.
Lehet, hogy nem ért mindenki velem egyet, de nekem egyáltalán nem hiányoztak a lassú játékosok. Sokkal jobban ment a játék, hogy nem kellett minden támadás előtt kétszer-háromszor csekkolni Komlósinak a labdát, mielőtt előre rúgta. A REAC-ot szétfutottuk, mert erre alkalmas játékosok voltak a gyepen. Igaz az ellenfél nem játszott bunkerfocit, de ezen a napon hiába játszott volna akármit.
A nehéz-ségek ellenére is jól szórakoztunk. Várunk egy újabb verhető ellenfelet a kupában. Talán 8-10 csapat nem ilyen, de másik 8-10 ellen nem lennénk esélytelenek hazai pályán és kb. 8-10 ellen pedig kifejezetten nekünk állna a zászló. Persze első a bajnokság.

Új hozzászólás hozzáadása