Idegenben a Cegléd ellen

2013.03.14 12:52

Cegléd Pest megyében található, alig több, mint 200 kilométerre, 2 és fél óra alatt kényelmesen meg lehet tenni a távolságot. A Malomtó széli sporttelep elméletben 4000 férőhelyes (1000 ülőhely), bár egy '89-es, MTK elleni derbin 12 és fél ezren töltötték meg a stadiont. Gyanítom, nem elsősorban MTK-szimpatizánsok. A pályát 1926-ban adták át, és egy Hannover elleni meccsel avatták fel.

Ahogy azt már a múltkoriban is kezdtük, ezúttal is 1990-ig mentünk vissza a labdarúgó-múlt feltérképezésében. A Cegléd különböző neveken szerepelt a górcső alá vett időszakban, Restart-Ceglédi VSE-ként 2008-tól ismerhetjük. 1992-től 1996-ig a harmadosztályban vitézkedtek (előbb Alföld, majd Mátra-csoport, sorrendben: 13., 10., 12., 14. helyezés), 1996-ban viszont kiestek a megye I-be (12., 4., 3.), és csak 1999-ben kerültek fel a másodosztályba. Hogy az ötödosztályból hogy lett hirtelen másodosztály, ne kérdezzétek, az biztos, hogy annak idején többször alakították át bajnoki rendszerünket, mint a rendszerváltás óta az oktatáspolitikát. Két év másodosztály (7., 6.,) után egy év harmadosztály következett (igen, képzeljétek, a 7 csapatos kvalifikációs bajnokságból hatodikként ki lehetett esni!), szépséghiba, hogy a Cegléd eredményeit törölték, így megint következett 2001-ben a Megye I. 2 évet húzott le itt a Pest megyei alakulat (13., 5.), majd 4 év NB 3 után (7., 7., 10., 1.) sikerült felkerülni 2007-ben a másodosztályba, azóta is itt szerepel a gárda.

2007 novemberében Kazincbarcikán fogadtuk az újoncot, és meglepő, 3-1-es vereséget szenvedett a Tajti – Nagy T., Bányai, Kovács R., Zimányi – Engi (Kerékgyártó, 67.), Kovács P., Elek, Sebők (Romhányi, 57.) – Dávid (Stevica, a szünetben), Binder nevekkel felálló 11-ünk, gólunkat Binder szerezte. A 2008 tavaszi visszavágón 2-2-t sikerült elérni csapatunknak Cegléden, mindkét találatunkat Stevica szerezte.

2008 novemberében Cegléden sikerült 2-1-re legyűrnünk a hazaiakat (gól: Binder 2), tavasszal pedig itthon is elvertük őket, 2-0-ra (gól: Olasz D., Romhányi).

A 2009/10-es bajnokság őszi, szeptember 26-án Cegléden megrendezett összecsapásán sikerült egy 5-2-es zakóba belefutnunk (felállás: Varsányi – Hanász, Fehér, Boczki, Ujlaki – Pál (Németh, 67.), Kovács Á. (Urbán-Szabó, 56.), Bányász, Darai (Buku, 56.) – Deák - Olasz, gólszerzők: Németh, Olasz), tavasszal viszont 2-0-ra felülmúltuk őket, ebben a felállásban: Somodi – Vadász, Bányai, Kovács R., Sebők – Odrobéna (Horváth B., 75.), Fehér, Ebala, Binder (Engi, 68.) – Szilágyi (Darai, 84.), Stevica. A gólokat Szilágyi és Horváth Benő szerezte.

2010 szeptemberében Cegléden tudtunk nyerni 4-2-re (Kiss M. - Vadász, Fehér, Kovács R., Sebők – Kerékgyártó, Borbély, Odrobéna, Kovács P. (Nyisalovits, 90.) – Stevica (Máthé, a szünetben), Binder), gól: Binder, Máthé, Odrobéna (2), tavasszal itthon viszont egy 3-3-as döntetlent láthatott a 200 kilátogató néző, egy iszonyatosan fordulatos meccsen. A Vegyész a következő összeállításban játszott: Hamar – Nagy P., Mező, Mészáros (Orlóczki, 66.), Müller – Hajdu (Badalik, 57.), Fehér, Borbély (Vasas, 18.), Kovács P. – Lipusz, Binder. Már az elején kiállították Szabót a ceglédiektől, és vezettünk is 1-0-ra Binder góljával a 28. percben. Ezután a vendégek hármat lőttek emberhátrányban (Medgyesi 2, Kurucsai), majd a 87. percben előbb Mező góljával csillant fel a remény, amit Kokó 93. perces, egalizáló találata realizált.

A 2011/12-es szezonban októberben játszottunk itthon egy langyos 0-0-t (Szabó Á. – Nyitrai, Toplenszki, Nyisalovits, Horváth Sz. – Konate – Kovács B. (Badalik, 63., Horváth B., 71.), Fehér, Borbély, Tátrai (Poszuk G., 81.) – Kovács P.), áprilisban viszont idegenben 2-1 arányban alulmaradtunk (Hamar - Nyitrai, Toplenszki, Nyisalovits, Horváth Sz. - Konate (Illés, 56.) - Halgas, Fehér, Kovács P., Horváth B. (Gomez, 77.) - Bene (Tátrai, 66.), gól: Kovács Peti.

Ősszel egy kifejezetten gyenge meccsen kikaptunk 2-0-ra itthon (Szabó Á - Fehér B., Komlósi, Fótyik, Szala - Maicon (Messi, 54.), Renan (Nyitrai, 62.), Ngalle, Luiz - Tátrai, Horváth B. (Husanik, 63.)), így hát most ideje revansot venni. Szabó mester akkor azt nyilatkozta a meccs után, idézem: "...Egy öregfiúk mérkőzésre sem szabad ilyen mentalitással pályára lépni." Ezt az előnyt ezúttal nem fogjuk megadni a ceglédieknek.

A Cegléd kerete:

Játékos Poszt Játszott Lecserélték Becserélték Gól Gólpassz Sárga Piros Innen igazolták